TİM AMBALAJ

Hakkımızda

Biz üretici bir firmayız 2002 de kurulan ve ilk kurulduğu yıllarda plastik ambalajlar üreten ve pazarlayan firmamız, toplam kalite anlayışı ile firmalara komple tedarik sunabilmek için ürün yelpazesine kağıt ambalajıda ekleyerek, istenilen miktarda ve zamanda üretim yapabilen ve firmalara yük getiren stoklama maliyetlerini minimuma indirgeyen üretim sistemini planlayan firmamız öncelikli kalite anlayışı ile plastik ambalajda paketlemeden önce kalite kontrollerini gerçekçelleştirebilen firmamız üretimini yurtdışınada pazarlamaktadır. Üretim ve tedarikte her zaman önde olabilmek için hazir ölçülerde ve desenlerde hediyelik marketing ürünleri firmalara özel logo baskılı ve hediyelik posetler ve kutu tasarımları yapmaktadır. Yenilikçi anlayışımız ile herzaman kaliteli hizmet vermek ve maliyetlerde kısa vadeli politikalardan kaçınarak müşteri memnunuyetini ilke edinmiştir. Üretim proseslerinde en son teknoloji sistemlerinden yararlanarak ve plastik ambalajda kaliteli üretimi hedeflemiştir. Uzun vadeli çalışma projelerimizde sizleri aramıza bekleriz. Poşet, Baskılı Poşet, Saplı Poşet, Dijital ve Resimli Poşet, Naylon Poşet, Mağaza Poşetleri, Fuar Poşetleri, Market Poşeti, Hastane Poşetleri, Bez Çanta, Plastik Poşet ve hertürlü Poşet ve çantaları yapmaktayız. Saygılarımızla,

Üretim Misyonumuz

Farklı müşteri ve ürün gruplarında uzman kadromuz müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini tatmin edecek kalitede ürünler üretmek, tüketici çıkarlarını en iyi şekilde korumak ve pazarımızda aranılan üretici olmak için çalışmaktadır. Kaliteli ürün ve hizmet için yeni teknoloji makineler ve uygun çevre çalışma koşullarıyla ürünlerini doğru, kaliteli ve zamanında hizmetinize sunmak için uğraşmaktadır. Zamanın en önemli üretim girdisi olduğu günümüz ekonomisinde bunun bilincine varmış dinamik bir firma olarak, toplam kalite yönetimi felsefesi ile hiç sona ermeyen bir ürün geliştirme stratejisi kapsamında üretim süreçlerini devamlı olarak gözden geçirmektedir. Ayrıca bir çevre dostu olan Tim ambalaj dünyadaki hammadde kaynaklarının tükeneceği konusunda gelişen bilinç doğrultusunda ortaya çıkan geri dönüşüm kavramına gereken önemi vermekte, bu konuya katkı sağlayıcı çalışmaları takip edip uygulamaktadır. Ürünlerimizin hammaddesi petrol esaslı olması sebebiyle geri dönüştürülebilirdir. Bundan dolayı hammadde tüketimine olan talebimizi azaltarak tasarruf etmekteyiz. Küresel ısınma sonucunda dünyada iklim değişikliği yaşanmaktadır. Bu ısınmaya üretimde kullanılan enerji de etkili olmaktadır. Yeni hammaddeden üretilen bir üründe kullanılan enerji geri dönüşümde kullanılan enerjiden çok fazladır. Isınmanın azaltılmasına enerjiden yapılan tasarruftan ötürü az da olsa katkımız olmaktadır. Kullandığımız hammaddeler atık bırakmaktadır.

Pazarlama ve Müşteri İlişkileri

Tim ambalaj bütün üretimlerini müşteri odaklı olarak icra eder. Dürüstlüğü temel ilke olarak kabul eden Tim ambalaj, asıl sermayenin de müşteri memnuniyeti olduğunu kabullenip, müşteri tatminini arttırmak için bütün üretim süreçlerini sürekli olarak gözden geçirmektedir. Pazarımızın ihtiyaçlarına daha etkin ve sağlıklı bir biçimde yönelebilmek için siz müşterilerimizi de ekibimizin bir parçası olarak görmekte ve değerli fikir ve önerilerinizi beklemektedir. Daha çok çeşitle, en kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlarla siz değerli müşterilerimizle zamanında buluşturmak pazarlama stratejimizin temel taşıdır.

Kalite Politikamız

Hammurabi kanunlarında şu ifade bulunmaktadır: “Her kim bir bina inşa eder, ve bu bina yıkılır da altında insanlar ölürse, o kişinin de başı kesile!”. Fenikeliler ise yöneticilerine şu hakkı verirlermiş: “İşini iyi yapmayan işçinin eli kesile!”. Anadolu kültüründe önemli bir yer tutan Ahilik de ise kalitesiz iş yapanlara meslektaşları özdenetim uygulayarak “pabucunu dama asarlarmış”. Bu o dükkandan belli bir müddet için alış veriş yapılmayacağı anlamına gelirmiş. Eskiden insanların canına mal olan kalitesizlik, bugün de firmaların piyasadaki konumlarını ve itibarlarını kaybetmelerine sebebiyet vermektedir. Peki, kalite için ne yapmalıyız? Dayanıklılık, çeşitlilik, süreklilik, zamanlılık, uygun fiyat, satış sonrası hizmet, müşteri memnuniyeti, standardizasyon, sorun çözümleme, istikrar gibi kalite bileşenlerinin hangisinden vazgeçebiliriz ki? Yukarıda saydığımız unsurlardan herhangi bir tanesinin eksiliğinde dahi çok eski bir kavram olan "kalite" den söz edilemez. Kalite kavramını müşterilerin beklentilerine uygun nitelik ve özellikte mal üretimi olarak ifade eden Tim ambalaj bu kavramın onlarca değişkeninin hiç birinden taviz vermemektedir. Tim Ambalaj üretim sürecini Planla - Uygula - Kontrol Et - Önlem Al adımlarını içerecek şekilde oluşturmuştur. Sürekli olarak kaliteli ürün ve hizmet üretmek bu sürecin kaçınılmaz bir sonucudur.

ÜRETİM PROSESLERİ

Grafik Tasarım: Poşetin baski öncesı hazırlıkta son teknoloji mac kullanan ve baskıdan önce alınan prova çıkışlarla baskıda yaşanacak sorunları minimuma indirerek kaliteli üretim yapmaktadir.Gün İçerisinde en az 3 farklı tasarımlarla müşterilerimize Grafik çalışması desteğini vermekteyiz.

Baskı : 8 renk,6 renk,4 renk ve 2 renkli baskı makine parkı ile orjinal bilgisayar çıkışlari ile yapılan baskılarda orjinal proseslere göre üretim yapılmaktadır.

Kesim : Kalıplarda Autocad programı kulanarak öncesi alınan maketlerle lazer kalıplar üretilerek hatasız kesim yapmaktadır.Ayrıca taklit edilmesi zor olan yeni sistemi ile extra kağıtlara özel desenler vererek parlak-mat laminasyon yapıldıktan sonra altın yaldız-gümüş yaldız baskıları gofre- lokal parlaklık-kum desenlerle extaralarla firmamız tasarımlarına son dokunuşları gerçekleştirmektedir.

Yapıştırma : Yapıştırmada özellikle presleme sistemi kullanmaktadır. Karton posettte yarı otomatik yarı manuel makine ile istenilen kaliteye ulaşılmıştır.

Doğru Karar Vermek Senin Elinde....